Online empatická skupina

V rámci projektu „Jsme v tom spolu / Podpora vztahů a komunikace v rodinách“ (podpořen v rámci programu MPSV Rodina) otevíráme podzimně zimní online empatickou skupinu vedenou Ivanou Horákovou.

Protože zavést změny do své komunikace může být náročné, obzvlášť když prožíváme stres, nabízíme vám pravidelnou podpůrnou a učící se skupinu, kde budete moct načerpat zdroje klidu a inspirace pro vztah k sobě a k druhým. Společně budeme vytvářet nádobu, která uvítá to, co aktuálně prožíváme a podpoří naši odolnost.

Témata, kterých se budeme dotýkat

– jak vytvořit pole pro rozhovor a naučit se mapovat své reakce
– jak můžeme prožívat své potřeby nejen jako slova
– tři volby v rozhovoru: naslouchat druhému, vyjádřit se nebo naslouchat sobě 
– vědomé oceňování a sebeoceňování jako zdroj pro vztah
– dialog s vnitřním kritikem
– empatie a jak slyšet za slova druhých
– odvážná upřímnost
– jak vyjádřit a slyšet nesouhlas
– odpouštění sobě a empatie k sobě

Jak budou setkání probíhat

V rámci setkání bude probíhat naladění a sdílení, seznámení se s tématem a procesem, prostor pro nácvik a reflexi. Účastníci budou rozvíjet svou schopnost sebevnímání a sebeprožívání. Na setkáních budeme využívat jednak procesy nenásilné komunikace, jednak prvky práce s regulací nervového systému podle metod Somatic Experiencing® a EmotionAid®.

Termíny jednotlivých skupin

6.9. 9:30 – 11:00
20.9.  9:30 – 11:00
11.10. 9:30 – 11:00
18.10. 9:30 – 11:00
8.11. 9:30 – 11:00
22.11. 9:30 – 11:00
6.12. 9:30 – 11:00

kdo skupinu povede

Empatický prostor bude držet Ivana Horáková, certifikovaná lektorka Nenásilné komunikace a praktikantka Somatic Experiencing®. Ivana má nespočet zkušeností s vedením skupin a společně se svou citlivostí a tvořivostí dokáže nabídnout takovou podporu, jakou účastníci potřebují.

 

 

Kde se setkáme

Empatická skupina bude probíhat na platformě ZOOM. 

Jak se můžete přihlásit

Skupina je uzavřená pro ty, kteří se přihlásí odesláním vyplněného formuláře do 1.9.2024 a zaplatí účastnický poplatek 1.750 Kč. (To je 250Kč/setkání.)

 

Sdílet

Související články

Workshopy Emotion Aid*

Dnešní doba klade velké nároky na naši odolnost a schopnost zvládat stres. Stres, který naše tělo neodbourá má navíc tendenci se navyšovat a dlouhodobě nám může podlomit zdraví a narušit psychiku.

Číst více

Poradenství pro rodiny

V rámci projektu „Jsme v tom spolu / Podpora vztahů a komunikace v
rodinách“ můžeme letos v rámci aktivity poradenství pro rodinu podpořit formou individuálních, párových nebo mediačních setkání celkem 28 osob.

Read More