Pomáháme tam, kde komunikace vázne

Jsme nezisková organizace působící na Valašsku. Pomáháme rodinám a párům najít ztracenou pohodu, vzděláváme jednotlivce a organizace v tématech mediace, nenásilné komunikace a modelu růstu. 

Zdravé rodiny
Mediace pro život

Naše mise

Chceme, aby lidé uměli najít ztracenou pohodu. Aby uměli projít konflikty a na konci cesty byli silnější. Chceme, aby partneři zažívali blízkost a vztah je naplňoval. Chceme, aby děti v rodinách zažívaly přijetí, respekt a adekvátní emoční podporu, zvlášť, když rodina prochází náročnými obdobími změn. Organizacím a školám chceme pomoci nastolit efektivní způsoby komunikace a rozvíjet lidský přístup.

Náš tým

kaja-pincosy-koucink

MgA. Karolina Pincosy

Kája je původní profesí pedagožka divadla ve výchově s praxí ve školách a sociálních službách. 4UŠI byly původně projekt na rodičovské dovolené, který se rozvinul díky přátelstvím, tvořivosti a chuti pomoci lidem zažívat plnější komunikaci a vztahy, které dokážou překonat krize umocňované nekončícími konflikty. Kája je statutární zástupkyně spolku, věnuje se mediaci, koučinku, lektoruje a pořádá vzdělávací programy organizace.

CV

Mgr. Iveta Olšáková

Iveta se věnuje individuální a párové terapii. Absolvovala psychoterapeutický výcvik v Transformační systemické terapii podle V. Satirové, výcviky v mediaci, krizové intervenci, v terapii hrou a řadu dalších kurzů.

“Každý někdy cítíme nespokojenost, hledáme způsob, jak se posunout. Jak zlepšit svou komunikaci s druhými, uzdravit vztahy s nimi. Máme těžké období, něčeho se bojíme, zažíváme ve svém životě nějakou změnu. Potřebujeme sdílet své těžkosti, mít někoho, kdo naslouchá a nesoudí, přináší jiný pohled na věc.”

Lenka Malerova 4 usi

Mgr. Lenka Maléřová

Lenka pro 4UŠI představuje podporu v oblasti řízení i finančního zajištění. Lenka je projektová manažerka s dlouholetou praxí. Mnoho let pracovala pro brněnský IQ Roma servis, spolupracuje s Úřadem vlády v oblasti sociálního začleňování, v posledních letech funguje jako freelancer v oblasti projektového řízení.

S kým spolupracujeme

Mgr. Ivana Horáková

Ivana je spoluautorka a hlavní lektorka výcviku Mediace pro život, v němž spojuje praxi nenásilné komunikace s různými dalšími přístupy, čímž vytváří nové možnosti pro práci s lidmi, kteří si chtějí porozumět. Jako autorizovaná trenérka velmi ráda koučuje dovednosti nenásilné komunikace pro páry a jednotlivce, aby dokázali jasně vyjádřit a slyšet své potřeby.

CV

Dagmar Hradská

Dáša lektoruje, koučuje a individuálně doprovází. Pracuje s tématy emocí, s tělem a myslí jako zdroji poznání a podpory na cestě k vnitřní integritě a vzájemnému porozumění.

„Dříve jsem se ptal: Jak mohu vyléčit či změnit tohoto člověka? Dnes bych tuto otázku položil jinak: Jak mohu vytvořit vztah, který tento člověk může využít pro svůj osobní růst?“
C. R. Rogers

Jakub Olšák

Jakub je původní profesí sociální pracovník.16 let se věnuje přímé práci s lidmi a vedení sociální služby. Absolvoval 840 hodin výcviku v gestalt psychoterapii a řadu dalších kurzů (motivační rozhovory, krizová intervence, práce s rodinným systémem, dětský průvodce světem rozvodu, atd.) Jakub pracuje v tandemu s Ivetou jako párový terapeut.

Zajímá vás, co Jakub dělá? Mrkněte na www.agarta.cz

Co máme za sebou

Začali jsme v roce 2015 otevřením mediační kanceláře v Jablůnce nad Bečvou, kde jsme také pořádali školení ve zvládání konfliktů podle nenásilné komunikace. Díky setkání s Ivou Horákovou jsme mohli do Česka už 3x přinést výcvik v mediaci (Mediace pro život). Ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci jsme vedli rodičovská fóra. Přednášeli jsme o partnerské komunikaci v rodinných centrech, knihovnách, školili jsme pěstounské rodiny. Máme za sebou zkušenost s online prostorem, kde jsme naposledy pořádali podpůrnou tréninkovou skupinu.

Od roku 2019 fungujeme jako zapsaný spolek, pod kterým nabízíme mediaci a terapii. Pracujeme s páry, rodinami i jednotlivci, kteří se snaží zlepšit vzájemnou komunikaci a vztahy. letos poprvé jsme si také vyzkoušeli pracovní mediaci pro mezinárodní neziskovou organizaci.

"Ahoj Kájo, tak tu sedím a vzpomínám na tvé povídání ... Co mě oslovilo, rozšířilo obzor a vlastně i nakoplo. Tedy: Tvé podání pro mě bylo skutečné, oduševnělé a přítomné - otevřené podnětům a diskuzi. Líbily se mi tvé trefné reakce k věci v diskuzi i pro rozproudění zájmu. Cítila jsem nenásilnou intenzitu ve tvém hlase, což mě velice mile překvapilo. Ne vždy se to každému daří. Některé podněty mě posílili v tom, co se již snažím využívat při práci se skupinou dětí i v rodině. Něco bylo nové a dotvořilo chybějící postupy. Asi mi bude trvat, než si potřebné zažiju pro komunikaci mimoděk, ale jsem ráda, že se mi naskytla možnost tyto principy seminářem poznat, byť tomu předcházela jakási moje neopodstatněná drobná skepse. Děkuji za nasazení a jen tak dál." Anička

Chcete s námi něco podniknout?

Napište nám

info(zavináč)4usi.cz

Zavolejte

00420 774 230 381

Spojte se přes síť

Nebo nám rovnou nám napište a my se Vám ozveme.