Pomáháme tam, kde komunikace vázne

Pomáháme tam, kde komunikace vázne

Jsme nezisková organizace působící na Valašsku. Pomáháme rodinám a párům najít ztracenou pohodu, vzděláváme jednotlivce a organizace v tématech mediace, nenásilné komunikace a modelu růstu. 

4 usi mediace nenásilná komunikace
4UŠI nenásilná komunikace mediace model růstu

Naše mise

Chceme, aby lidé uměli najít ztracenou pohodu. Aby uměli projít konflikty a na konci cesty byli silnější. Chceme, aby partneři zažívali blízkost a vztah je naplňoval. Chceme, aby děti v rodinách zažívaly přijetí, respekt a adekvátní emoční podporu, zvlášť, když rodina prochází náročnými obdobími změn. Organizacím a školám chceme pomoci nastolit efektivní způsoby komunikace a rozvíjet lidský přístup.

"Ahoj Kájo, tak tu sedím a vzpomínám na tvé povídání ... Co mě oslovilo, rozšířilo obzor a vlastně i nakoplo. Tedy: Tvé podání pro mě bylo skutečné, oduševnělé a přítomné - otevřené podnětům a diskuzi. Líbily se mi tvé trefné reakce k věci v diskuzi i pro rozproudění zájmu. Cítila jsem nenásilnou intenzitu ve tvém hlase, což mě velice mile překvapilo. Ne vždy se to každému daří. Některé podněty mě posílili v tom, co se již snažím využívat při práci se skupinou dětí i v rodině. Něco bylo nové a dotvořilo chybějící postupy. Asi mi bude trvat, než si potřebné zažiju pro komunikaci mimoděk, ale jsem ráda, že se mi naskytla možnost tyto principy seminářem poznat, byť tomu předcházela jakási moje neopodstatněná drobná skepse. Děkuji za nasazení a jen tak dál." Anička

Co máme za sebou

Začali jsme v roce 2015 otevřením mediační kanceláře v Jablůnce nad Bečvou, kde jsme také pořádali školení ve zvládání konfliktů podle nenásilné komunikace. Díky setkání s Ivou Horákovou jsme mohli do Česka už 3x přinést výcvik v mediaci (Mediace pro život). Ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci jsme vedli rodičovská fóra. Přednášeli jsme o partnerské komunikaci v rodinných centrech, knihovnách, školili jsme pěstounské rodiny. Máme za sebou zkušenost s online prostorem, kde jsme naposledy pořádali podpůrnou tréninkovou skupinu.

4 usi mediace pro život Valašské Meziříčí

Od roku 2019 fungujeme jako zapsaný spolek, pod kterým nabízíme mediaci a terapii. Pracujeme s páry, rodinami i jednotlivci, kteří se snaží zlepšit vzájemnou komunikaci a vztahy. letos poprvé jsme si také vyzkoušeli pracovní mediaci pro mezinárodní neziskovou organizaci.

na čem pracujeme

2022 / 2023

4UŠI nenásilná komunikace mediace model růstu

finanční zdroje

Letos jsme si dali za cíl získat finance z dotací a veřejných zdrojů, abychom mohli naše služby více zpřístupnit. Plánujeme zajistit finance pro mediaci a párovou terapii a rodičovská růstová setkání.

4UŠI nenásilná komunikace mediace model růstu

mediace pro život

Letos již po čtvrté pořádáme výcvik v mediaci podle nenásilné komunikace s prvky práce s regulací nervového systému Mediace pro život. Je to podle nás jedinečný výcvik pro profesionály i širokou veřejnost.

4UŠI nenásilná komunikace mediace model růstu

nenásilka

Rádi bychom uspořádali mezinárodní projekt, ve kterém by se mohli setkat mladí lidé, pedagogové a lektoři a společně se učit, jak při práci s dětmi rozvíjet a využívat nenásilnou komunikaci a model růstu.

Náš tým

kaja-pincosy-koucink

MgA. Karolina Pincosy

Kája je původní profesí pedagožka divadla ve výchově s praxí ve školách a sociálních službách. 4UŠI byly původně projekt na rodičovské dovolené, který se rozvinul díky přátelstvím, tvořivosti a chuti pomoci lidem zažívat plnější komunikaci a vztahy, které dokážou překonat krize umocňované nekončícími konflikty. Kája je statutární zástupkyně spolku, věnuje se mediaci, koučinku, lektoruje a pořádá vzdělávací programy organizace.

CV

Mgr. Iveta Olšáková

Iveta se věnuje individuální a párové terapii. Absolvovala psychoterapeutický výcvik v Transformační systemické terapii podle V. Satirové, výcviky v mediaci, krizové intervenci, v terapii hrou a řadu dalších kurzů.

“Každý někdy cítíme nespokojenost, hledáme způsob, jak se posunout. Jak zlepšit svou komunikaci s druhými, uzdravit vztahy s nimi. Máme těžké období, něčeho se bojíme, zažíváme ve svém životě nějakou změnu. Potřebujeme sdílet své těžkosti, mít někoho, kdo naslouchá a nesoudí, přináší jiný pohled na věc.”

Lenka Malerova 4 usi

Mgr. Lenka Maléřová

Lenka pro 4UŠI představuje podporu v oblasti řízení i finančního zajištění. Lenka je projektová manažerka s dlouholetou praxí. Mnoho let pracovala pro brněnský IQ Roma servis, spolupracuje s Úřadem vlády v oblasti sociálního začleňování, v posledních letech funguje jako freelancer v oblasti projektového řízení.

S kým spolupracujeme

S kým spolupracujeme

Ivana Horáková 4 usi

Mgr. Ivana Horáková

Ivana je spoluautorka a hlavní lektorka výcviku Mediace pro život, v němž spojuje praxi nenásilné komunikace s různými dalšími přístupy, čímž vytváří nové možnosti pro práci s lidmi, kteří si chtějí porozumět. Jako autorizovaná trenérka velmi ráda koučuje dovednosti nenásilné komunikace pro páry a jednotlivce, aby dokázali jasně vyjádřit a slyšet své potřeby.

CV

Dagmar Hradská

Dáša lektoruje, koučuje a individuálně doprovází. Pracuje s tématy emocí, s tělem a myslí jako zdroji poznání a podpory na cestě k vnitřní integritě a vzájemnému porozumění.

„Dříve jsem se ptal: Jak mohu vyléčit či změnit tohoto člověka? Dnes bych tuto otázku položil jinak: Jak mohu vytvořit vztah, který tento člověk může využít pro svůj osobní růst?“
C. R. Rogers

Chcete s námi něco podniknout?

Chcete s námi něco podniknout?

Máte zájem s námi spolupracovat?

4UŠI nenásilná komunikace mediace model růstu

Jak se s námi můžete spojit

Napište nám

info(zavináč)4usi.cz

Zavolejte

00420 774 230 381

Spojte se přes síť

Rovnou nám napište a my se Vám ozveme

4UŠI, z. s.  | Statutární zástupkyně: MgA. Karolina Pincosy | Adresa sídla: Jablůnka 86, 756 23 | Doručovací adresa: Pržno 199, p. Jablůnka, 756 23 | Spolek je veden pod spisovou značkou L 18465 Krajského soudu v Ostravě | IČO: 07968752