MEDIACE PRO ŽIVOT

Intenzivní výcvik nenásilné komunikace v oblasti řešení konfliktů

 VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ květen – listopad 2020

Vážení zájemci, hledáme online variantu výcviku a zvažujeme přesunutí na rok 2021. Zůstaňte s námi v kontaktu. Budeme vás informovat.

AKREDITACE MŠMT

Staňte se tou změnou, kterou chcete kolem sebe vidět! Mediace pro život je výcvik v nenásilném řešení konfliktů. V roce 2020 se výcvik koná znovu (již po třetí) ve Valašském Meziříčí a je otevřen všem zájemcům o trénink ve vedení mediace postavené na principech nenásilné komunikace ve formálním i neformálním prostředí. Výcvik vede Mgr. Ivana Horáková, certifikovaná lektorka nenásilné komunikace.

Ivana Horakova

Ivana je zkušená lektorka a taky zajímavá žena. Propojuje koncept nenásilné komunikace se znalostmi fungování nervového systému.

Když zažíváme konflikt – odpojení od sebe a od druhého, často provázené vědomím nedostatku – prožíváme stažení, které nám pak znemožňuje vnímat své hlubší potřeby a potřeby druhého. Výcvik vám umožní celý tento proces zpomalit a prozkoumat. Budete lépe odčítávat své vlastní vnitřní reakce a dokážete snáze vyjádřovat své potřeby tak, aby došlo k porozumění. Podobně i u druhých budete umět slyšet místo myšlenek a nejasných slov hlubší lidské potřeby. 

Ivana

Co vám výcvik přinese?

Kompetenci ve zvládání konfliktních situací. Jednak rozšíření vlastní kapacity (i ve vnímání vlastního těla, pocitů a myšlenek) a vědomí možnosti volby, jednak konkrétní praktické dovednosti typu empatie, přerušování, formulace efektivních proseb apod.

Účast přináší možnost vyznat se mnohem lépe jak v komunikaci s druhými, tak i ve své vlastní vnitřní komunikaci. 

Pro naši práci je klíčový prožitek důvěry vrámci skupiny, jelikož skupina je velmi důležitým prostorem pro učení. 

Dále se naučíte 9 mediátorských dovedností (podle výukového modelu Mediate Your Life), které napomohou stranám v konfliktu se lépe slyšet a znovupropojit. Budete mít prostor trénovat svou schopnost empatie, sebevyjádření, sebenapojení. Po absolvování výcviku budete vybaveni dovednostmi konflikty navigovat směrem k většímu propojení a porozumění, ale také získáte větší klid a uvolnění konflikty zvládat.

Výcvik je strukturovaný tak, aby jednotlivá setkání na sebe navazovala. Velkou část výcviku tvoří nácvik a sebezkušenost. Užít si budete moct praxi dyád, triád, sdílení ve skupině. Ivana Horáková také hojně jednotlivé dovednosti demonstruje.

Čím je výcvik výjimečný?

Tím, že kombinuje nácvik dovedností nenásilné komunikace s vnitřním rozvojem a meditačními praktikami, a to vše v přátelské rodinné atmosféře. K dispozici budete mít tvořivě zpracované materiály. Během výcviku si budete moci odpočinout od práce nebo jiných povinností a budete daleko více vnímat své tělo a své potřeby. 

Tento typ výcviku mediace je opravdu jedinečný v tom, jaký důraz klade na odkrývání lidských potřeb. 

Také důraz na pocit bezpečí a pohodlí je pro nás velmi důležitý.

Naučí vás, jak během mediace plynout, jak se nechat dokonce vyživovat tímto fascinujícím procesem. 

CO NEBUDE CHYBĚT:

Nácvik intenzity.

Intenzivní praxe dyád.  

Hudba, tanec, příležitosti lépe se v rámci skupiny poznat.

Nácvik mezi jednotlivými setkáními.

Odkazy na zajímavé zdroje a materiály. 

Jak budete moci výcvik využít dál?

  • V práci, v rodině, jako nástroj pro vlastní vnitřní pochody. Pro nalezení vlastních strategií, jak lépe naplnit své potřeby. 
  • Získáte taky partnera na empatii, se kterým budete moci dál i po výcviku dovednosti rozvíjet. 
  • V práci mediátora získáte mnohem lepší schopnost naslouchat, odčítat a vyjádřovat potřeby svých klientů. 
  • Tím, že se naučíte mnohem lépe vnímat své vlastní potřeby a vyjadřovat je, budete předcházet vlastnímu vyčerpání nebo vyhoření.  

Jak a kde výcvik probíhá?

Výcvik se skládá ze 100 hodin rezidenční práce (4 setkání po 25 vyučovacích hodinách) a 16ti hodinách praxe v dyádách a cvičných triádách (po skypu, osobně, apod.). Pro obdržení certifikátu je nutné absolvovat plný počet hodin.

Místo konání je Valašské Meziříčí – Rodinné, komunitní a vzdělávací centrum Emcéčko na ulici Sokolská.

Termíny setkání v roce 2020 jsou:

7. – 10. května

4. – 7. června

29. října – 1. listopadu

26. – 29. listopadu

Kolik zaplatíte?

Cena výcviku v roce 2020 je 24.500 Kč; pro rodiče na RD, studenty a absolventy předešlých výcviků je cena 20.500 Kč. V ceně je zahrnuto lektorné, pracovní materiály a drobné občerstvení. Účastníci si sami zajišťují ubytování. Počítat s vámi budeme na 100% po uhrazení poplatku.

Chcete se se námi vydat na fascinující cestu konfliktem?

Počet míst ve skupině je 16.

Rezervujte si své místo včas!

Výcvik se budete konat v případě přihlášení dostatečného počtu zájemců.

Také si vyhrazujeme právo výcvik zrušit nebo posunout termín konání – o všech případných změnách budou přihlášení včas informováni. 

Reference

„S Ivanou se znám od svého prvního semináře nenásilné komunikace. Od začátku přispěla k mému porozumění Nenásilné komunikaci zcela zralým a praktickým způsobem. Znal jsem knížky, ale teprve s její pomocí jsem získal zážitek praxe. Během našich setkání mě vždy vedla k tomu, abych byl přítomný, ve spojení se sebou a abych byl v kontaktu se svým srdcem. Cením si tyto chvíle a jsem ji vděčný za momenty, kdy v životě používám nenásilnou komunikaci, která téměř vždy dělá můj život krásnějším.“    

Tomáš Hudec, Praha

Ivanu jsme oslovili na základě doporučení v okamžiku, kdy jsme krátce po narození prvního dítěte měli dojem, že se na ničem neshodneme a cokoliv, co partner udělá, nám působí další a další fatální zranění. Dala nám takovou emoční první pomoc, to, po čem jsme oba bažili, ale nedokázali si to dát navzájem. Naslouchala nám, dávala empatii, šla příkladem a my se učili zpola nápodobou, zpola na vědomé úrovni, až jsme se nasytili natolik, že jsme byli schopni zase společné řeči. Díky ní jsme uhasili nejakutnější konflikty a byli schopní oživit lásku, která nám spolu s hádkami tak rychle protekla mezi prsty, a která nás teď doprovází, když hledáme způsoby, jak se dorozumívat dál. Děkujeme! Hodně štěstí všem.

Věrka a Petr, Praha