PARTNERSKÝ KOUČINK

Chcete mít lepší vztah? Umět se pohádat tak, abyste se měli ještě víc rádi? Možná vám může pomoct koučink. Pár setkání, něco nového se naučit…

Partnerům nabízíme vztahový koučink. Zní to možná zvláštně, ale myslíme si, že se partneři někdy potřebují zamýšlet nad tím, jak spolu mluví, jak se k sobě vztahují, jak spolu řeší konflikty. Protože ne vše, co si do vztahu přinášíme z vlastních rodin je funkční a vhodné pro současný vztah. A tak koučink nabízí prostor tam, kde se chtějí lidé učit spolu být tak, aby jim vztah vydržel a bylo jim dobře.

Setkání probíhají u vás doma a v poradně, podle domluvy. Součástí koučinku je pozorování a povídání si o tom, co se dělo, jaké to pro každého bylo, zda to partnerům vyhovuje a co by potřebovali mít jinak. Součástí setkávání může být podle potřeby také rozšiřování slovníku emocí a potřeb, učení se formulování konkrétních a realizovatelných potřeb, jazyky lásky, mapování druhů intimity, praxe sebenapojení, empatie a společné zvládání konfliktů.

MEDIACE

Vztah končíte, ale rodiči zůstáváte? Už jste rozvedení a chtěli byste se na včem dohodnout tak, aby to zohledňovalo potřeby všech? Přítomnost mediátora vám může zvětšit prostor pro dohodu.

Když už spolu partneři nemůžou nebo nechtějí být, nabízíme mediaci – setkání partnerů s nestranným mediátorem, který jim pomáhá se spolu domluvit na tom, na čem potřebují. Může se to týkat uspořádání majetkových vztahů, péče o dítě/děti, pravidla vzájemné komunikace apod.

Mediace pomáhá nejvíce tehdy, když ještě máte oba upřímnou snahu se domluvit, ještě se neobjevila nevraživost, nenávist, chuť se pomstít nebo připravenost bojovat. Navíc, dohodu vytvořenou na mediaci můžete samozřejmě použít u soudu a ušetřit si tak spoustu práce a peněz dopředu.

Mediace trvá běžně až 3 hodiny a je dobré počítat s tím, že jedno setkání většinou nestačí. mediace je dobrovolná a před samotným mediačním setkáním se každá ze stran sporu potkává s mediátorem individuálně. Na těchto přípravných setkáních dojde k představení mediace, jejích možností a principů, mediátor si ověřuje připravenost a ochotu strany se dohodnout a zájemce o mediaci má možnost se na cokoli zeptat, popř. zvážit jiný postup.

RODINA NA PÍSKOVIŠTI

Vztahy s dětmi v rodině původní, po rozvodunebo nové jsou možná ty nejcennější, které máme. Nemusíte čekat, až něco vyléčí čas. Ke svým dětem se přihlaste a na vztazích pracujte! Třeba s naší asistencí:-) Bude nám ctí!

A nakonec se na nás můžete obrátit jako rodiče. Možná byste chtěli se svým dítětem bližší a upřímnější vztah, možná vás trápí těžkosti vašeho dítěte a hledáte možnosti, jak mu být správnou oporou, možná zápolíte s výchovnými těžkostmi, nastavováním hranic… Rodičování je výzva a správná komunikace umí zázraky. Virginie Satirová, průkopnice rodinné terapie, to řekla docela trefně: „Komunikace je pro vztah to, co je vzduch pro život.“

S čím můžeme tedy pomoci my, je podívat se s vámi na to, jak s dětmi mluvíte, zda je dokážete ocenit patřičným způsobem, nastavujete srozumitelné hranice, umíte vytvářet a udržovat stabilní a realistické dohody. Pomocí práce s pískovištěm budete moci vidět, nakolik se do problémů s dětmi pletou vaše vlastní záležitosti z minulosti a budete se moci zamyslet nad tím, co s tím.