Moje rodina je lepším místem, protože jsem její součástí.

Rodinné soboty jsou zážitkově-vzdělávací workshopy  zaměřené na  komunikaci, která rozvíjí a podporuje pozitivní vztahy.

Zdravé rodiny
Mediace pro život

Rodinné soboty jsou součástí projektu podpořeného MPSV v programu Rodina. Cílem projektu je podporovat jednotlivé členy v rodinách a rodiny jako celek, jejich vitalitu, soudržnost a zdraví.

Komu je akce určena

Akce je určena všem, kteří chtějí rozvíjet svou komunikaci, komunikační nástroje a znalosti o vztazích nejen v rodině. Akce se mohou zúčastnit jednotlivci, pár, rodina. S účastí dětí od cca 5 let počítáme a aktivity i program budou přizpůsobeny i jim.

O čem budou jednotlivé soboty

Naslouchání a ocenění

20. května

9-15

První sobotní setkání bude určeno základům komunikace – schopnosti naslouchat bez postranních hodnocení a interpretací, schopnosti dávat konkrétní, pozitivně formulovanou zpětnou vazbu a ocenění.

Paleta pocitů a potřeb

10. června

9-15

Během červnového setkání zaměříme pozornost na celou škálu emocí a potřeb a budeme se učit dávat jim empatii. Posílíme naši dovednost aktivního naslouchání a užijeme si spoustu legrace.

Jak na konflikty

7. října

9-15

Nenásilná komunikace nabízí fajn postupy v okamžicích, kdy se těžko hledají slova, anebo je situace naopak emocemi přímo nabitá. Ukážeme si, jak se uzemnit, vytvořit v sobě větší prostor a vytvářet mezi lidmi mosty právě v náročných situacích konfliktů.

Jedinečná rodina

4. listopadu

9-15

Každá rodina je jedinečný organismus, který v chodu udržují hodnoty, pravidla, přesvědčení a vazby. Na to všechno se spolu podíváme a tak toto poslední setkání bude trochu badatelské, s cílem vnést do systému více prostoru, laskavosti a podpory sebehodnoty jeho členů.

Kdo vás bude akcí provázet

Spojuje nás touha přispět k napojení lidí na své vnitřní zdroje, umění komunikace od srdce (kongruentní, nenásilná) a napomáhání vytváření rodin, kde každý může vzkvétat. Jsme tým vřelých a citlivých lidí, kteří rádi pracují s hrou, tělem, zážitky, ale také vás dokáží seznámit s mnoha užitečnými technikami, postupy a informacemi. S námi zažijete pohodový čas, kdy se budete moci svým vlastním tempen učit a zažívat.

Původní profesí pedagožka divadla ve výchově a posléze sociální pracovnice, terapeutka, mediátorka a zakladatelka 4UŠÍ.

Terapeutka a vedoucí pracovník v sociálních službách, lektorka přírodních zážitkových programů pro děti a mládež.

Asistentka výcviku Mediace pro život s vlastní poradenskou praxí v oblasti seberozvoje a péče o sebe především v době mateřství.

sobotní termíny

20. května

10. června

7. října

4. listopadu

Přihlášení a cena

Budeme rádi, když o vašem příchodu budeme vědět. Umožní se nám lépe připravit a celou akci zkoordinovat. Proto prosím vyplňte stručnou přihlášku, na základě které vám vystavíme doklap pro zaplacení. Přihlašovat se můžete v případě volné kapacity do pátku před akcí. V ceně je zahrnut zajímavý program od 9-15h, odborní lektoři, pracovní listy a drobné občerstvení. Cena platí pro rodinu (1-více osob).

Cena ZÁKLADNÍ

Tento účastnický příspěvek je pro ty, kteří o akci hodně stojí, ale nejsou v příznivé finanční situaci.

Cena STANDARD

Víte, že na akci chcete a můžete si dovolit standardní příspěvek, který přispěje na pokrytí nákladů.

Cena SPONZOR

Akce se chcete zúčastnit a svým příspěvkem můžete podpořit konání těchto akcí nyní i v budoucnu.

V případě dotazů náj neváhejte kontaktovat!