Mgr. Ivana Horáková

Lektorka workshopů nenásilné komunikace
a mediačního výcviku

by the river Ivana small

Děkuji Ivano, 

ten záznam z kurzu je pro mě naprosto nádherný a nečekaný. Vážím si Tvého úsilí a sdílím dál. Eyal přemýšlí, že by podobný kurz navrhl u nich v práci. 

Dovednosti používám, trénuji, v partnerství jsou hluboce funkční, s dětmi ve škole zatím hledám cestu jak slova a postoj správně modifikovat a nenechat se strhnout emocemi. Těším se na další setkání v Kairosu, plánuji se účastnit.  

Krásné časy, Martina

Vzdělání, zkušenosti: S nenásilnou komunikací se Ivana setkala poprvé v r. 2005 během studií, od roku 2011 se ji intenzivně věnuje, nabízí kurzy a vede tréninkové skupiny v ČR i v mezinárodním prostředí. V roku 2014 byla certifikovaná Centrem pro nenásilnou komunikaci ve Spojených státech, jako první lektorka v ČR. 5 let vedla mezinárodní online tréningovou skupinu.

Absolvovala tréning mediace podle Mediate Your Life (www.mediateyourlife.com), má za sebou tříletý sebezkušenostní Výcvik pro život (www.vycvikprozivot.cz), pro terapeutickou práci se skupinou, tělem a jeho s energetickými centry, dvouletý výcvik pokročilé nenásilné komunikace Eurolife s Robertem Gonzalesem (www.livingcompassion.org). Dále je inspirovaná učením Thomase Huebla a mediátorem Williamem Urym (autor knihy “Getting to Yes”), u kterých je nyní ve výcviku. Ivana vedla workshopy v ČR, na Slovensku, v Německu, Dánsku a Slovinsku.

Vytváří prostor pro upřímnost, vcítění a učení se přítomnosti. Nabízí umění porozumění a mediaci na bázi nenásilné komunikace, aby podpořila rozvoj jednotlivců i společnosti. Propojení s tělem a jeho moudrostí je součástí této cesty.

Ohlasy, reference:

“Pro mě byly 4 dny, kdy jsme se viděli převratné v chápání podstaty nenásilné komunikace. Tvé vedení bylo pro mě profesionální a upřímné. Líbilo se mi, jak kombinuješ ručně psané pomůcky s tištěnými. To na mě působilo neformálně a “domácky”, snadněji jsem pak vstřebával nové informace. Snažím se v praxi zastavit, před tím než někomu odpovím na otázku nebo když něco požaduji a pokouším se ujasnit si, jestli je to opravdu TO pravé. Vážím si toho, že jsem se mohl kurzu Nenásilné komunikace účastnit. Teď NVC vnímám jako velmi potřebný přístup k objevení a udržení podstaty lidskosti.”

Marek, účastník 5-denního kurzu nenásilné komunikace, 2017

“Seminář mnohonásobně předčil má očekávání a bohatě naplnil, co jsem si přála. Překvapilo mě, že jsem stále na začátku a ani po týdnu si nepřipadám NVC schopná. Po kapkách zkouším aplikovat, ale je to velmi nedokonalé. Rozhodně ale ovlivňuje všechny oblasti mého života. Postupně se dostávám k sobě, jsem tolerantnější, tak nějak zevnitř. K sobě, ke světu, k rodině, nějak opravdověji než dřív. Důležité mi připadá, že již jen vyslovování a opakování slov jako je klid, bezpečí, porozumění, spravedlnost, jakoby v sobě přinášelo přímo tu kvalitu. Nevím, přesně čím to je, ale cítím to jako jedno z nejsilnějších poznatků. Chtěla bych se i dále zdokonalovat a trénovat, myslím, že mě čeká spousta práce. Jinak vydím NVC jako hlubokou, v podstatě geniální záležitost. Kdyby se vše dělo NVC způsobem, nebylo by více na světě potřeba…”

Hanka, účastnice 5-denního kurzu nenásilné komunikace, 2017