Komunikace

Virginie Satirová říkala, že komunikace je pro vztah to, co je dech pro život. Ani dýchání ani komunikace nám někdy nepřijdou jako něco složitého, ale výsledky našich interakcí ne vždy poukazují na skvělé metody… A protože nás komunikace baví a zajímá, sami se v ní rozvíjíme a vzděláváme, leccos testujeme, rozvíjíme, doplňujeme. 

Nabízíme vám sebe, naše dovednosti a zdroje pro situace, kdy například řešíte problémy spojené s rozvodem a uspořádáním péče o děti, chcete se v nějakém důležitém vztahu posunout, mít na druhé pozitivní vliv, vytvořit dobrý plán individuální péče, apod.

Mediace

Rozvádíte se a potřebujete vytvořit dohodu o tom, jak se budete starat o děti, ale není to snadné? Jste sousedé a hledáte způsob, jak vyřešit problematickou situaci? Zapojte mediátora - díky jeho komunikačním dovednostem možná najdete pomoc, jakou potřebujete. Mediace napomáhá porozumění a nalezení řešení, která zohledňují potřeby všech stran.

Terapie

Někdy se nám život nedaří žít tak, jak bychom chtěli. Může to být kvůli tomu, co jsme si do současnosti přinesli z dětství, nebo naopak nám něco chybí a potřebujeme se to naučit. Individuální, párová a rodinná terapie je způsob, jak minulost použít jako zdroj a přítomnost jako příležitost k učení.

Koučink

Chcete se s partnerem/partnerkou naučit nové způsoby komunikace, řešení konfliktů, chcete do vašeho vztahu přinést víc intimity, sounáležitosti a napojení? Vidíte, že jako rodiče potřebujete nové dovednosti k tomu, abyste mohli vaše děti podporovat a vést a posunout tak vaši rodinu v místo, kde se všichni budou cítit skvěle?

Mentoring

Jste učitel/ka a chcete se svými žáky vytvářet více respektující vztahy postavené na jasné a přímé komunikaci? Chcete se naučit spolu s dětmi vytvářet prostředí, kde se budou všichni cíti dobře i dáky společně vytvářeným pravidlům? Jste ředitel školy a stojíte o to, aby se vaše škola stala více přátelským místem, kde je možné navigovat konflikty bezpečným a konstruktivním způsobem?

Vzdělávání

Ve vzdělávání se věnujeme dvěma pro nás základním konceptům – nenásilné komunikaci Marshalla Rosenberga a modelu růstu Virginie Satirové. Tyto přístupy studujeme, vzděláváme se v nich a praktikujeme je. 

Snažíme se nabízet kvalitní, cenově a časově dostupné vzdělávání pro pedagogické pracovníky, pomáhající profese, pěstouny a kohokoli, kdo o to stojí – jednotlivce, rodiče, páry, manažery.

 

Růstové skupiny

V roce 2020 jsme si díky projektu Univerzity Palackého v Olomouci a projektu Inspirace v odlišnosti vyzkoušeli pořádat a vést rodičovská fóra. Zjistili jsme, že máme co nabídnout a že i online setkání může být výživné, lidské, podpůrné.

V tomto roce chceme takový prostor vytvářet znovu. Pro rodiče, jednotlivce, muže, ženy. Původní záměr setkávat se každý poslední čtvrtek v měsíci zatím není možné z důvodu osobních a pracovnách realizovat a proto brzy nabídneme alespoň alternativu v podobě podcastu na avizovaná témata. Budeme dělat všechno proto, abychom od září začali znovu, naživo/online.

Skupina samotná má určitú "inteligenciu". Príbehy ludí, ich proaktivita pracovať a ich vlastná schopnosť prísť na ich vlastné riešenia ma vcelku inšpiruje. Celok je viac ako suma částí.

Kristína
Účastnice výcviku Mediace pro život

Stále přetrvává nadšení z celého dne, čas strašně rychle utekl, lektorka vedla kurz velmi živou a nenásilnou formou, vydržela bych ji poslouchat hodiny 🙂

...
Úřastnice kurzu Zvládání konfliktů podle nenásilné komunikace

Zážitkové programy

Zážitkové programy jsou určeny především žákům základních škol a jejich pedagogům. Chceme do škol přinášet téma nenásilné komunikace, chceme žáky podněcovat v budování pozitivního sebehodnocení, rozvíjet dovednosti podpůrné zpětné vazby a tvůrčího řešení problémů. Programy jsou zážitkové, protože využívají metody dramatické výchovy a zážitkové pedagogiky, jsou interaktivní a často zapojují nejen mozek a mluvidla, ale také zbytek těla v skupinové interakci. Podívejte se na naše aktuální programy.