komunikace je pro vztah to, co je vzduch pro život

V roce 2023 můžeme realizovat komplexní projekt Špunty ven! díky finanční podpoře z dotačního programu Rodina Ministerstva práce a sociálních věcí. Aktivity projektu Špunty ven! jsou určeny partnerům, rodičům a rodinám a  nabídnou jim aktivity, které přispějí jejich vitalitě a vztahům a podpoří jejich komunikační a vztahové kompetence.

Hledáte pro sebe podporu?

Díky finanční podpoře MPSV můžeme nabídnout pravidelný páteční online prostor pro singls, partnery a rodiče. Od 9-10:30 vás bude Ivana Horáková – certifikovaná lektorka NVC, praktikantka SE a mediátorka provázet cvičeními posilujícími naše sebenapojení, schopnost jasného vyjadřování a empatii.

cena:

250Kč/1 setkání

Jak se přihlásit:

série webinářů mediace pro osobní vztahy / 9-10:30

5. května

26. května

23. června

7. července

28. července

18. srpna

8. září

29. září

20. října

10. listopadu

Čemu se budeme věnovat:

 

  • naslouchání vlastním pocitům a potřebám
  • dovednost odečítat své tělesné vjemy a umět se vracet do stavu klidu
  • jasné vyjádření vlastních potřeb a prosby na ostatní
  • naslouchání potřebám a pocitům druhých
  • vyjádření empatie druhým
  • jak zvládat stres v komunikaci a zvýšit svou odolnost 
  • jak lépe zvládat konflikty a náročnější rozhovory
  • jak se na náročný rozhovor připravit
  • jak rozšířit své vlastní zdroje, vnitřní i vnější

Během online skupiny budou využívány prvky nenásilné komunikace (Nonviolent Communication®), což je na potřeby orientovaný přístup k vytváření porozumění a zvládání konflikty, a také prvky práce s nervovým systémem (Somatic Experiencing®) pro posílení seberegulace a lepší rozeznávání jak vlastních reakcí, tak reakcí druhých.

Párová terapie

Zkuste párovku za zvýhodněnou cenu

Párová terapie je určena párům nacházejícím se v krizi, i těm, které se chtějí ve vztahu posouvat. Terapie může být prostorem pro řešení různých témat a situací – neshody, hádky, zátěžové situace pro partnerský vztah (nevěra, nemoc, malé děti) a může být prostředkem pro zlepšení vztahu i po rozvodu, pokud bývalí partneři jsou stále v kontaktu s ohledem na péči o děti.

Během tří setkání můžeme pojmenovat, na čem je potřeba pracovat, vytvořit bezpečný prostor, kde se mohou partneři navzájem slyšet, vyjádřit své emoce a potřeby a také vnímat emoce a potřeby druhého. S podporou terapeutů mohou partneři nahlédnout, co se ve vztahu děje, z jiné perspektivy.

Kdo se vám bude věnovat

Setkání povedou dva terapeuti – Iveta Olšáková a Jakub Olšák. Přítomnost druhého terapeuta umožňuje zajištění procesu s dostatečnou pozorností oběma v páru. Pomáhá vnášet do procesu jistou rovnováhu, další pohled a odlišný přístup dalšího terapeuta může být cenný.  

Párová terapie probíhá online nebo ve Valašském Meziříčí v prostorách Poradny pro závislosti Agarta.

Délka sezení

90 minut

Frekvenci setkávání domlouváme na prvním sezení. 

Cena sezení

500 Kč za první 3 sezení

Od 4. setkání cena 1.600,- Kč za 90 minut

Storno podmínky

Účast na párovém sezení lze bez finanční náhrady zrušit 24 hodin předem, v opačném případě klienti hradí cenu sezení.

Chcete párovku vyzkoušet a pak se rozhodnout, zda pokračovat?

Rodinné soboty

Všichni se nacházíme v nějakých vztazích, všichni pocházíme a jsme součástí nějaké rodiny. Aby byla ta naše rodina místem, kde můžeme růst a vyvíjet se, zažívat blízkost, napojení, ale i respekt a důvěru, potřebujeme zdokonalovat naši schopnost komunikace. Anebo je to možnost, která nám může pomáhat být více sami sebou i s druhými takovým způsobem, který vyhovuje nám a zohledňuje i jejich potřeby.

Díky podpoře projektu „Špunty ven! Více naslouchání a mluvení ze srdce“ budeme realizovat rodinné zážitkové soboty zaměřené na komunikaci, posílení sebeúcty a zdravých hranic ve vztahu, pozitivní emoční vazbě a dalším nástrojů komunikace, které podporují zdravé vztahy.

Kdy se setkáme

20. května

10. června

7. října

4. listopadu

Kdo vás bude akcí provázet

Kája Pincosy

Iveta Olšáková

Dáša Hradská

Komu je akce určena

Akce je určena všem, kteří chtějí rozvíjet svou komunikaci, komunikační nástroje a znalosti o vztazích nejen v rodině. Akce se mohou zúčastnit jednotlivci, pár, rodina. S účastí dětí od cca 5 let počítáme a aktivity i program budou přizpůsobeny i jim.

Místo konání je Valašské ekocentrum ve Valašském Meziříčí